
Кутовий диван: переваги й особливості вибору
Диван, який можна зустріти сьогодні практично в кожному житлі будь то елітний пентхаус або крихітна хрущовка, у багатьох громадських установах і офісах має багатовікову історію. Які б зміни не вносилися в конструкцію і дизайн цього виробу, матеріал виготовлення, воно було і як і раніше залишається різновидом м'яких меблів, на яких можна сидіти або лежати. Сьогодні все дивани розрізняються за наступними параметрами:
- модель;
- форма;
- розмір;
- оббивка;
- механізм трансформації й так далі.
Ще пару-трійку десятків років тому у більшості випадків обирати доводилося з пропонованих виробниками моделей прямих виробів. Але останнім часом все більше споживачів віддають перевагу диванам кутовим.
Модель дивана
Кутовий диван є модульним пристосуванням, що складається з декількох елементів. Це може бути, наприклад, декілька прямих виробів і кут (Г-подібна форма) або один невеликий диван і два кути (П-подібна форма). Кутовий диван «перевершив» прямій за популярністю завдяки його наступним перевагам:
- стильности й естетичному зовнішньому вигляду;
- можливості використати корисну площу раціональніше;
- місткості;
- функціональності.
Обираючи виріб такого типу, слід враховувати декілька важливих аспектів.
Призначення кутового дивана
Перед купівлею м'яких меблів слідує передусім визначитися з місцем його установки та функціями, які виконуватиме диван. Це може бути виріб, необхідний:
- тільки для сидіння і відпочинку в денний час;
- зручне м'яке пристосування для вечірніх посиденьок сім'ї на кухні за вечірнім чаєм;
- просторе комфортне місце, використовуване для сну постійно.
Можливо, ви плануєте встановити кутовий диван не в міському житлі, а в заміському будинку або дачі. Відповіді на усі ці питання спростять пошук варіанту оптимального виробу.
Форма і розмір кутового дивана
Вибір виробу з урахуванням цих параметрів залежить не лише від смаку та уподобань потенційного володаря цих різновидів м'яких меблів, а й особливостей приміщення, в якому передбачається його встановити. Якщо кімната невелика, перевагу слід віддавати функціональним компактним варіантам. Для приміщення великої площі підійдуть просторі габаритні кутові дивани.
За формою, як вже було сказано вище, це можуть бути Г- або П-подібні пристосування зі спинками або замінюючими її подушками. З боків замість підлокітників можуть бути валики. Є моделі, забезпечені кутами-трансформерами.
Наповнювач і каркас
Наскільки надійним і зручним буде кутовий диван залежить великою мірою від якості наповнювача і каркаса. Кращим матеріалом для виготовлення останнього вважається масив дерева або метал. Ці матеріали:
- витримують великі навантаження;
- не деформуються в процесі навіть дуже інтенсивної експлуатації впродовж тривалого часу;
- мають довгий термін служби без втрати властивих їм спочатку якостей.
При виборі більше бюджетного кутового дивана, каркас якого виготовлений з клеєного бруса, з часом можна зіткнутися з його деформацією. До того ж він значно поступається металевим і дерев'яним каркасам з масиву за надійності.
Важливу роль грає також якісна «начинка» дивана. Поролоновий наповнювач – це не найкращий варіант, оскільки він досить швидко перестане виконувати свої функції належним чином. Краще за все вибирати виріб з ортопедичним наповнювачем, що складається з пружинних незалежних блоків. Така «внутрішність» дивана при його використанні як спальне місце:
- забезпечує оптимальний розподіл навантаження на різні частини тіла;
- має масажний ефект;
- дозволяє тілу розслабитися;
- допомагає позбавитися від болів в спині.
Пружинні блоки не деформуються навіть при тривалому використанні дивана для денного і нічного відпочинку, забезпечують високий рівень комфорту.
Оббивка і декор
Кутові дивани, пропоновані сучасним меблевим ринком, відрізняються широким спектром колірних рішень, різноманіттям варіантів декору і матеріалів для оббивки. При виборі виробу з урахуванням цих параметрів слід керуватися рекомендаціями фахівців.
Щоб інтер'єр кімнати, в якій буде встановлений кутовий диван, виглядав цілісно і гармонійно, усі декоративні деталі виробу, як і колір тканини, для оббивки повинні поєднуватися із загальним колірним виконанням і стильовим рішенням приміщення. Наприклад, для інтер'єру в стилі мінімалізму з переважанням прямих ліній відмінно впишеться кутовий диван класик, не обтяжений громіздкими елементами.
Якщо виріб підбирається для кімнати невеликої площі, в декорі та оббивці мають бути відсутніми надмірно темні і яскраві відтінки кольору. Диван також не має бути переобтяжений декоративними елементами взагалі, і особливо яскравими акцентами зокрема. Оптимальний варіант для приміщення маленької площі – функціональний невеликий виріб, виконаний в спокійних тонах.
Функціональність
Оскільки більшість сімей мають невелике житло, кутовий диван обирається з урахуванням можливості виконувати їм декілька функцій. Він має бути:
- однаково зручним і комфортним для денного відпочинку і нічного сну;
- місцем для посиденьок друзів, що прийшли у гості;
- шафою для речей.
Тому бажано обирати модель цього виду м'яких меблів, обладнану столиком, шухлядою для постільної білизни, зручним і надійним механізмом трансформації в спальне місце.
Оптимальним в Україні місцем для придбання кутових і прямих диванів, інших видів м'яких і корпусних меблів для облаштування квартири, будинку або котеджу є гіпермаркет меблів «Margo». Уся представлена у нас продукція сертифікована. На будь-який вид купленого товару магазин дає гарантію. Ми пропонуємо своїм покупцям за привабливою ціною тільки вироби від відомих вітчизняних і зарубіжних виробників.
Якщо у вас немає можливості або бажання відвідати магазин, можна замовити обрану в каталозі позицію онлайн. «Margo» надає послугу доставки купівлі з будь-якої адреси в межах України. Доставка займе від 1 до 3 днів. У нас є можливість набути будь-якого вигляду товару на виплат без нарахування яких-небудь відсотків.